FR-D 700

Ocena: 2.82/5 | liczba opinii: 39

Łatwość i bezpieczeństwo eksploatacji oraz jeszcze lepsza wydajność to cechy, na które położono szczególny nacisk podczas prac nad nową przetwornicą częstotliwości FR-D700. Przetwornicę opracowano tak, aby wyznaczała nowe standardy w dziedzinie napędów kompaktowych.

  • Sterowanie :
    skalarne
  • Zastosowanie skalarne:
    pompy, wentylatory, lekkie rozruchy, taśmociągi i przenośniki
  • Opis
  • Dane techniczne
  • Schemat

Łatwość i bezpieczeństwo eksploatacji oraz jeszcze lepsza wydajność to cechy, na które położono szczególny nacisk podczas prac nad nową przetwornicą częstotliwości FR-D700. Przetwornicę opracowano tak, aby wyznaczała nowe standardy w dziedzinie napędów kompaktowych.
Ulepszone funkcje i właściwości napędu, takie, jak uproszczone okablowanie dzięki zaciskom sprężynowym, zintegrowane z wyświetlaczem LED pokrętło cyfrowego programatora, większa wydajność w zakresie niskich prędkości oraz wbudowana funkcja stopu awaryjnego, czynią z przetwornic FR-D700 nowy standard w klasie ultra kompaktowej.
Ze względu na łatwość eksploatacji, przetwornica FR-D700 jest szczególnie użyteczna w prostych aplikacjach. Jest to właściwy wybór w przypadku zarówno prostych jak i bardziej wyrafinowanych aplikacji. Typowymi zastosowaniami są układy napędowe podajników, taśmociągów, obrabiarek oraz drzwi i bram.

Bezpieczeństwo dzięki samo-diagnostyce
Przetwornica aktywnie monitoruje własne bezpieczeństwo pracy. Jeżeli np. obroty wentylatora spadną o 50%, sygnalizowane jest ostrzeżenie o alarmie. Wewnętrzny program pomiarowy monitoruje proces starzenia się kondensatorów, zaś licznik godzin pracy ułatwia obsłudze podejmowanie decyzji o działaniach serwisowych. Funkcje zabezpieczające i przeciążeniowe, jak system monitorujący zanik fazy wejściowej i wyjściowej, zapewniają bezproblemowe działanie.

Dodatkowa oszczędność energii
Funkcja OEC przetwornicy FR-D700 umożliwia dalszą optymalizację prądu, a co za tym idzie zużycia energii przez silnik. Efektem jest mniejsze zapotrzebowanie na energię w porównaniu z tradycyjnymi przetwornicami częstotliwości.

Długa żywotność
Przetwornice serii FR-E700 zostały zaprojektowana tak, aby mogły pracować bez obsługi przez okres 10 lat. W szczególności udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu wysokiej klasy, odpornych na wysokie temperatury kondensatorów, wentylatorów chłodzących z łożyskami ślizgowymi i specjalnych smarów. Powietrze chłodzące opływa tylko radiatory i nie ma kontaktu z komponentami elektronicznymi, dzięki czemu uniknięto osadzania się kurzu i brudu na tych elementach. Obwody drukowane zostały zabezpieczone przed wpływem agresywnych czynników środowiskowych przez powlekanie ich pojedynczą lub podwójną warstwą ochronną ? jest to kolejne rozwiązanie zapewniające dłuższą pracę.

Bogatsza funkcjonalność
W celu ochrony zarówno personelu jak i cennych urządzeń mechanicznych, nowa seria FR-D700 została wyposażona w szereg innowacyjnych funkcji, dzięki którym przetwornica w bardzo czuły sposób reaguje na szereg zdarzeń zewnętrznych.

Łatwa obsługa
Proste okablowanie
Wygodna parametryzacja
Zintegrowany panel sterujący
Łatwość pracy sieciowej
Krótki czas naprawy
Kontrolowane hamowanie podczas krótkotrwałych awarii zasilania
Automatyczny restart po awarii zasilania
Zintegrowana funkcja stopu awaryjnego

Więcej funkcji standardowych
Bezczujnikowe sterowanie wektorowe
Samodzielne ustawienie silnika
Przeciążalność wynosząca aż 200 %
Zintegrowany układ hamujący

  FR-D720S FR-D740
Zakres mocy 0,1 kW - 2,2 kW 0,4 kW - 7,5 kW
Rodzaj ochrony IP20
Napięcie zasilania (50/60Hz) 1-fazowe
200 - 240V
3-fazowe
380 - 480V
Częstotliwość wyjściowa 0.2 - 400Hz
Eliminowanie zakłóceń Filtr (zintegrowany i opcja)
plik zip

Informacje o plikach

Wszystkie pliki pdf dokumentacji i instrukcji obsługi są skompresowane do fortmatu zip. Pozwala to zmniejszyć rozmiar pliku i ułatwia jego transport lub przechowywanie.


infolinia: 48 331 20 57 | napisz do nas