FR-E 700

Ocena: 2.75/5 | liczba opinii: 28

Falownik FR-E700 w stosunku do poprzedników, nowe modele wyróżniają się jeszcze lepszą funkcjonalnością, wydajnością, a także bardziej kompaktowymi gabarytami i łatwiejszą instalacją.

 • Sterowanie :
  skalarne, wektorowe
 • Zastosowanie skalarne:
  pompy, wentylatory, lekkie rozruchy, taśmociągi i przenośniki
 • Zastosowanie wektorowe:
  napędy glówne maszyn, ciężkie rozruchy, ciężka praca
 • Opis
 • Dane techniczne
 • Schemat

Sprzedawszy 11 milionów przetwornic częstotliwości, Mitsubishi Electric przedstawia serię najnowszej generacji kompaktowych przetwornic częstotliwości FR-E700. W stosunku do poprzedników, nowe modele wyróżniają się jeszcze lepszą funkcjonalnością, wydajnością, a także bardziej kompaktowymi gabarytami i łatwiejszą instalacją.
Usprawnienia obejmują zintegrowany port USB, cyfrowe pokrętło sterujące z wyświetlaczem, ulepszone wykorzystanie energii przy małych prędkościach oraz złącze kart rozszerzeń kompatybilnych z serią 700. Wszystko to sprawia, iż FR-E700 jest ekonomicznym i niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem dla szeregu aplikacji, począwszy od maszyn do przemysłu tekstylnego, systemów transportu materiałów, a skończywszy na napędach bramowych.

Inteligentne funkcje w każdej aplikacji
Bezczujnikowe sterowanie wektorowe
Zaawansowany autotuning
Przeciążalność zwiększona do 200% w czasie 3 sekund
Wbudowany tranzystor hamujący
Ograniczenie momentu
Zewnętrzny hamulec
Zintegrowany panel sterujący
Funkcjonalne oprogramowanie
Zintegrowany port USB
Autodiagnostyka zapewniająca niezawodną pracę
Obsługa zewnętrznego hamulca mechanicznego

Wrażliwa reakcja systemu
W celu ochrony zarówno personelu jak i cennych urządzeń mechanicznych, nowa seria FR-E700 została wyposażona w szereg innowacyjnych funkcji, dzięki którym przetwornica, w bardzo czuły sposób, reaguje na szereg zdarzeń zewnętrznych.
Kontrolowane hamowanie po chwilowym zaniku zasilania
Automatyczny restart po awarii zasilania

Inwestycja w przyszłość
Długa żywotność - Przetwornice częstotliwości Mitsubishi Electric słyną ze swojej niezawodności i trwałości. Przetwornice serii FR-E700 zostały zaprojektowana tak, aby mogły pracować przez okres 10 lat bez konieczności serwisowania. W szczególności udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu wysokiej klasy, odpornych na wysokie temperatury kondensatorów, wentylatorów chłodzących z łożyskami ślizgowymi i specjalnych smarów. Powietrze chłodzące opływa tylko radiatory i nie ma kontaktu z komponentami elektronicznymi, dzięki czemu uniknięto szkodliwego wpływu kurzu i brudu na te elementy.
Obwody drukowane zostały bardzo dobrze zabezpieczone pojedynczą lub podwójną powłoką lakieru, przed wpływem agresywnych czynników środowiskowych - jest to kolejne rozwiązanie zapewniające dłuższą pracę.
Szybkie serwisowanie - Wentylatory zaprojektowano jako kompaktowe moduły, które w przypadku awarii lub w celu oczyszczenia można wymienić w czasie krótszym niż 10 sekund. Nawet wymiana całej przetwornicy jest szybką i prostą operacją; ponieważ listwy zaciskowe są wymienne, ponowne okablowanie napędu jest zbędne.

Uniwersalna koncepcja
Oszczędność miejsca - Powierzchnia potrzebna do zainstalowania przetwornicy jest taka sama, jak w przypadku poprzednich modeli, jednak przetwornice FR-E700 mogą być obecnie montowane jedna obok drugiej. Rozpraszanie ciepła zoptymalizowano projektując radiatory w sposób, który umożliwia ich zamontowanie poza szafą sterującą.
Elastyczność połączeń i rozbudowa - Przetwornice FR-E700 mogą komunikować się według protokołu Modbus RTU oraz w sieciach Profibus/DP, CC-Link, DeviceNet i LonWorks.

  FR-E720S FR-E740
Zakres mocy 0.1 kW - 2.2 kW 0,4 kW - 15 kW
Rodzaj ochrony IP20
Napięcie zasilania (50/60Hz) 1-fazowe
200 - 240V
3-fazowe
380 - 480V
Częstotliwość wyjściowa 0,2 - 400Hz
Eliminowanie zakłóceń Filtr (opcja)
plik zip

Informacje o plikach

Wszystkie pliki pdf dokumentacji i instrukcji obsługi są skompresowane do fortmatu zip. Pozwala to zmniejszyć rozmiar pliku i ułatwia jego transport lub przechowywanie.


infolinia: 48 331 20 57 | napisz do nas